Arge Merkezi

Ekan Kimya, kurucularının sektördeki 20 yılı aşkın tecrübesi ve uluslararası şirketlerdeki yöneticilik deneyimlerinin de yardımı ile Ar-Ge ve Kalite Kontrol süreçlerini en verimli şekilde yönetmek, sürdürülebilir ve üstün performanslı ürünler geliştirmek için Ekan Ar-Ge merkezini faaliyete geçirmiştir.

Ekan Ar-Ge merkezi, hazır beton, çimento ve agrega testlerini en üst düzeyde yapabilmek üzere tam donanımlı cihazlarla birlikte ciddi bir kimya ve polimer laboratuvarı alt yapısına sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede Ekan Kimya, sektördeki gelişmeleri yakından takip edebilmekte, her bir müşterisinin ihtiyacına uygun-terzi işi-ürünler geliştirerek rekabet gücünü ve ürün kalitesini her geçen gün artırmaktadır.

Hammadde girdi kontrolü ISO ve CE standartları çerçevesinde en üst seviyede yapılmaktadır. Üretilen her bir ürüne ait numuneler düzenli olarak beton ve çimento laboratuvarlarında tüm kalite kontrol testleri yapıldıktan sonra en az 1 yıl süre ile saklanmaktadır.

Ayrıca Ekan Kimya, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi sertifikası ve CE belgeli ürünleriyle müşterilerine en güvenilir şekilde hizmet vermektedir.